:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2016-05-16

XXIV MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ

Strumienie deszczu witały na starcie najmłodszych zawodników tegorocznej edycji makowskiego Biegu Ulicznego. Mimo tak niesprzyjających warunków 14 maja w zawodach w dwunastu kategoriach, w grupach dzieci i młodzieży, wystartowało aż 168 młodych miłośników biegania (o 7 osób więcej niż w roku ubiegłym!). Najmłodszy uczestnik miał 2 latka.

W dniu imprezy rozegrany został także bieg główny, który odbywa się na dystansie 10 km, na trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym roku na starcie stanęło 63 zawodników, wśród których znaleźli się także goście zagraniczni z Ukrainy i Danii. Zwycięzcą z czasem 00:31:36 został właśnie reprezentant Ukrainy Sergii Okseniuk. Wśród pań najszybciej linię mety w przekroczyła Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, która dystans 10 km pokonała w 00:36:44. Tegoroczna edycja przyniosła także rekord frekwencji wśród mieszkańców naszej gminy, bowiem na starcie stanęło ich aż 11, co świadczy o corocznym wzroście zainteresowania tą dyscypliną sportu i naszym biegiem. Bieganie staje się pasją mieszkańców całego Podbabiogórza. Wśród startujących znalazło się aż 22 zawodników mieszkających na terenie powiatu suskiego. Najlepszym biegaczem naszego powiatu i zarazem najszybszym mieszkańcem naszej gminy był Adam Kucharczyk z Makowa Podhalańskiego z czasem 38:45, który w klasyfikacji generalnej zajął 12 miejsce za co został uhonorowany nagrodą specjalną. Upominki otrzymali także: najstarszy uczestnik biegu - Pan Andrzej Stanek (79 lat) z Suchej Beskidzkiej oraz najliczniejsza rodzina - Państwa Marek z Juszczyna (w biegu udział wzięła mama, siostra i czworo dzieci).

Organizatorami Biegu byli: Burmistrz Makowa Podhalańskiego, Starosta Powiatu Suskiego, Miejski Klub Sportowy "Halniak" w Makowie Podhalańskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim.

WYNIKI BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY:
kat. 0-7 dziewczęta (przedszkolaki) dystans: 150 m ilość zawodników: 16
I m-ce             Nikola Polak                         Białka
II m-ce           Julia Pochłopień                        Białka
III m-ce                  Magdalena Wolczko               Maków P.

kat. 0-7 chłopcy (przedszkolaki) dystans: 150 m ilość zawodników: 36
I m-ce             Antoni Kulig                         Sucha B.
II m-ce                    Igor Gracjasz                                            Sucha B.
III m-ce                  Piotr Szewczyk                     Maków P.

kat. 1-2 dziewczęta (2008 - 2007)   dystans: 150 m ilość zawodników: 15
I m-ce             Róża Olchawa                         Kraków
II m-ce                    Nina Aniserowicz                     Maków P.
III m-ce                  Magdalena Kramarz                 Skawica

kat. 1-2 chłopcy (2008 - 2007)  dystans: 150 m ilość zawodników: 28
I m-ce             Mateusz Smyrak                     Juszczyn
II m-ce                    Sebastian Małysa                   Grzechynia
III m-ce                  Marcin Kaczmarczyk                 Juszczyn

kat. 3-4 dziewczęta (2006-2005)   dystans: 300 m ilość zawodników: 13
I m-ce             Victoria Hajto                                        Maków P.
II m-ce                    Oliwia Biedrawa                                  Grzechynia
III m-ce                  Katarzyna Drobny                   Osielec

kat. 3-4 chłopcy (2006-2005)  dystans: 300 m ilość zawodników: 17
I m-ce             Rafał Smyrak                         Białka
II m-ce                    Piotr Kozieł                                                  Maków P.
III m-ce                  Konrad Czarniak                     Grzechynia

kat. 5-6 dziewczęta (2004-2003)   dystans: 400 m ilość zawodników: 14
I m-ce             Marzena Bogacz                       Juszczyn
II m-ce                    Monika Pająk                                              Grzechynia
III m-ce                  Małgorzata Grzechynka             Juszczyn

kat. 5-6 chłopcy (2004-2003)   dystans: 400 m ilość zawodników: 5
I m-ce                      Rafał Ożóg                               Żarnówka
II m-ce                    Marcin Pochopień                     Białka
III m-ce                  Kamil Smyrak                           Juszczyn

kat. gimnazjum    dziewczęta   (2002-2000) dystans: 1.200 m ilość zawodników: 11
I m-ce             Gabriela Dawiec                     Łętowe
II m-ce           Magdalena Murzyn                 Łętowe
III m-ce                  Jolanta Kolaniak                     Sidzina

kat. gimnazjum    chłopcy (2002-2000)   dystans: 1.600 m ilość zawodników: 8
I m-ce                        Sebastian Kramarz                              Skawica
II m-ce                    Łukasz Rogowiec                                      Jordanów
IIIm-ce             Dawid Czyszczoń                   Kojszówka
kat. juniorzy  dziewczęta  (1999-1997)   dystans: 2.396,5 m ilość zawodników: 3
I m-ce                        Oliwia Pochopień                                           Białka
II m-ce                      Joanna Listwan                                                  Maków P.
III m-ce                  Patrycja Gierat                                                      Żarnówka

kat. juniorzy  chłopcy   (1999-1997) dystans: 2.396,5 m ilość zawodników: 2
I m-ce                        Tomasz Murzyn                                         Wieprzec
II m-ce                      Mariusz Janik                                            Stryszawa
III m-ce                  ---

Ogółem startujących: 231 zawodników
                                                                    w tym
                                                                    biegi dzieci: 168 zawodników
                                                                    bieg główny: 63 zawodników

Dla zawodników przygotowane zostały pamiątkowe koszulki okolicznościowe, słodki poczęstunek i napoje. Na zwycięzców dodatkowo czekały dyplomy, puchary i nagrody zakupione dzięki wsparciu finansowemu Gminy Maków Podhalański. Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymali wybite specjalnie z okazji tego sportowego wydarzenia okolicznościowe medale. Impreza dofinansowana została także przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, które ufundowało puchary i medale  dla laureatów.

Do organizacji tegorocznego biegu poprzez jego wsparcie włączyli się także sponsorzy, którym składamy serdeczne podziękowania, a byli to: