:: RSS :: kontakt ::

Realizacja projektu krok po kroku

2012-05-22

„ Spotkania ze sztuką” w gimnazjach w Białce, Juszczynie i Grzechyni

„ Spotkania ze sztuką” w gimnazjach w Białce, Juszczynie i Grzechyni

        Rok szkolny 2011/2012 to kolejny rok realizacji projektu „Krok po kroku – równamy do najlepszych”. Aż 90 gimnazjalistów z Białki, z Grzechyni i z Juszczyna, których wyniki z przedmiotów humanistycznych były na tyle wysokie, by zakwalifikować ich do grupy wyjeżdżającej do teatrów, oper i filharmonii, w kwietniu i w maju po raz kolejny spotkało się z wysoką sztuką. 


      W kwietniu byliśmy w Operze Krakowskiej na widowisku baletowym „Rachmaninow Szczedrin… (Tragedia Don Jose)”. Występ składał się z dwóch części . Tematem pierwszej, opartej na Koncercie Fortepianowym Rachmaninowa jest poszukiwanie miłości. Druga część niesamowicie przypadła młodzieży do gustu. Była to dramatyczna opowieść o miłości, zazdrości i pożądaniu. Twórca spektaklu Ondrej Soch, jak sam mówi, oparł ją o „Carmen – suitę” wg opery Bizeta. Tytułowa Carmen, którą świetnie kreowała Gabriela Kubacka, wzbudzała niesamowite emocje. 

sztuka1_450_01

sztuka2_450_01

sztuka3_450_01

 

          Kolejnym i już niestety ostatnim wyjazdem był majowy spektakl w Teatrze Stu pt. „Księżyc i magnolie”. Młodzież chętnie w teatrze poszukuje swoich idoli ze szklanego ekranu. Tym razem szczególnej krytyce został poddany Olaf Lubaszenko grający producenta filmowego. Jego wielką ambicją było doprowadzenie do ekranizacji powieści „Przeminęło z wiatrem”. Mieliśmy okazję przyglądać się ciężkiej pracy trójki przyjaciół, którzy w ciągu pięciu dni napisali scenariusz arcydzieła kinowego.

          Czeka nas jeszcze wyjazd na trzydniową wycieczkę edukacyjną w czerwcu. Pojedziemy szlakiem Fryderyka Chopina. Zwiedzimy Warszawę i Żelazową Wolę.

 

Urszula Bałos

 

 

« Powrót

Wejść : 6230245
Unikalnych : 5032655

Obecnie : 12
Zalogowanych : 0