:: RSS :: kontakt ::

Realizacja projektu krok po kroku

2012-05-22

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO  W GIMNAZJUM W BIAŁCE

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W GIMNAZJUM W BIAŁCE

wrzesień-grudzień 2011

      Zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego odbywały się w Gimnazjum w Białce w dwóch grupach, systematycznie raz w tygodniu. Brało w nich udział łącznie piętnastu uczniów klas z klas pierwszych i drugich. Głównym celem zajęć była pomoc i wspieranie rozwoju ucznia mającego trudności w nauce języka niemieckiego oraz motywowanie do samodzielnej pracy.

      Często spotykamy uczniów, którzy, mimo wcześniejszego kontaktu z językiem niemieckim w szkole podstawowej, nie opanowali jego podstaw w stopniu zadowalającym. Takim uczniom trzeba pomóc, aby mogli aktywnie uczestniczyć w lekcji oraz z sukcesem kontynuować i poszerzać swoją wiedzę o języku. Jest to bardzo ważne zwłaszcza teraz, gdy opanowanie jednego z języków obcych w zakresie umożliwiającym podstawową komunikację między ludźmi, stało się elementem niezbędnym do zdania egzaminu gimnazjalnego.

niemiecki1_450

    Wszystkie zagadnienia leksykalno-gramatyczne omawiane na zajęciach wyrównawczych   z języka niemieckiego zostały przedstawione w atrakcyjny dla uczniów sposób z wykorzystaniem różnorodnych zadań i ćwiczeń. Dzięki zróżnicowanym formom pracy każdy z uczniów mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i ciekawego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne i zabawy językowe. Wszystkie konkursy, zawody i rywalizacje w grupach dostarczały dużo emocji i zamieniały naukę w świetną zabawę. Odzwierciedleniem tego, iż zajęcia odpowiadały potrzebom i zainteresowaniom uczniów może być dość wysoka frekwencja oraz fakt, że uczniowie z zapałem i w sposób aktywny udzielali się we wszystkich zaproponowanych im formach pracy.

      Po ponad trzech miesiącach prowadzenia zajęć wyrównawczych z języka niemieckiego przekonałam się, że są one bardzo potrzebne i przynoszą oczekiwane rezultaty, a także sprawiają uczestnikom dużo przyjemności i satysfakcji.


Agnieszka Micor

« Powrót

Wejść : 6230207
Unikalnych : 5032617

Obecnie : 12
Zalogowanych : 0