:: RSS :: kontakt ::

Realizacja projektu krok po kroku

2012-07-04

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne -Spotkania ze sztuką  Wycieczka do Warszawy „Szlakiem Chopina”

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne -Spotkania ze sztuką Wycieczka do Warszawy „Szlakiem Chopina”

W dniach 7, 8, 9 VI 2012r. w ramach projektu „Krok po kroku - równamy do najlepszych” odbyła się wycieczka do Warszawy „Szlakiem Fryderyka Chopina”.     Przybliżyła młodzieży postać wybitnego kompozytora. Odwiedziliśmy dworek w Żelazowej Woli – miejsce narodzin wielkiego muzyka. Odpoczynek w   parku był wspaniałą ucztą dla zmysłów. Muzyka wielkiego mistrza w pięknym plenerze mogła zachwycić nie tylko melomanów.

 

chopin_450

W Warszawie zwiedziliśmy z przewodnikiem Stare Miasto, a następnie przeszliśmy szlakiem miejsc związanych z kompozytorem. Wyznaczały go multimedialne ławeczki chopinowskie. Przy każdej można wysłuchać utworu wielkiego Polaka. Podobne atrakcje muzyczne czekały na nas w Parku Łazienkowskim. W nowoczesnym Centrum Chopinowskim dzięki multimediom poznaliśmy życie, twórczość, pasje kompozytora. Muzeum zawiera bogatą korespondencję, ikonografię i rzeczy osobiste oraz dokumenty związane z biografią artysty. 

  Oprócz spotkań z Chopinem odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie młodzież mogła odkrywać tajniki nauki, doskonale się przy tym bawiąc. Ogromne wrażenie na uczniach i opiekunach wywarło Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym nowoczesne technologie pozwalają w bardzo realistyczny sposób przenieść się w czasy  powstańczej Warszawy. Realizm miejsc oraz efektów dźwiękowych dostarczyły niezapomnianych przeżyć. Ponieważ wyjazd do Warszawy zbiegł się z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, dopingowaliśmy piłkarzy przed Stadionem Narodowym, co zostało zarejestrowane przez TVP INFO. Piękna pogoda, atmosfera mistrzostw piłkarskich i niezwykłe zabytki sprawiły, że była to bardzo udana wycieczka.

chopin1_450

chopin2_450

chopin3_450

chopin4_450 


Maria Bylica


 

« Powrót

Wejść : 6230187
Unikalnych : 5032597

Obecnie : 6
Zalogowanych : 0