:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2008-05-02

 Ambasador USA z wizytą w Makowie Podhalańskim

Ambasador USA z wizytą w Makowie Podhalańskim

 
25 marca br. Ambasador Stanów Zjednoczonych - Victor Ashe złożył wizytę w Urzędzie Miejskim w Makowie Podhalańskim. Gościa przyjmował Burmistrz Makowa Podhalańskiego - Stanisław Pawlik.

Do tej pory Ambasador odwiedził wszystkie 16 województw Polski, wizytował w ponad 120 miastach i miejscowościach naszego kraju, aż wreszcie dotarł do nas.

Victor Ashe na stanowisko ambasadora USA w Polsce został nominowany przez prezydenta George'a W. Busha w dniu 8 kwietnia 2004 r. Natomiast jego kandydatura została przyjęta przez Senat USA - 21 maja 2004 r. Zaprzysiężenie miało miejsce 23 czerwca 2004 r. w Waszyngtonie. Praca Victora Ashe na obieralnych urzędach stanowych i lokalnych Tennessee liczy już 31 lat. W grudniu 2003 r. obchodził 16-lecie pracy w ratuszu i był najdłużej piastującym stanowisko burmistrzem w 216-letniej historii Knoxville.

W trakcie spotkania Burmistrz Makowa przedstawił krótką charakterystykę naszej gminy, najważniejsze bieżące problemy oraz walory turystyczne gminy. Ambasador z zainteresowaniem wysłuchał przedstawianych przez Burmistrza informacji, zwłaszcza, że jest miłośnikiem pieszych wędrówek i wyraźnie zachwycił się naszym górzystym krajobrazem.

Panowie wymienili również wzajemne spostrzeżenia dotyczące sytuacji społecznej i kulturowej zarówno Polski, jak i Stanów Zjednoczonych.

Po wizycie Ambasador przysłał do Burmistrza Makowa list z podziękowaniem za spotkanie.

Poniżej publikujemy jego treść w wersji oryginalnej oraz tłumaczenie listu.

Załączniki:

« Powrót

Wejść : 6246699
Unikalnych : 5046014

Obecnie : 6
Zalogowanych : 0