:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2008-05-02

Obchody III rocznicy śmierci Jana Pawła II

W trzecią rocznicę śmierci naszego, nieodżałowanej pamięci Papieża – Jana Pawła II w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim odbyło się otwarcie wystawy krakowskiego fotografika Tadeusza Warczaka.

 

 

Na 40 zdjęciach udokumentował on ostatnią pielgrzymkę Papieża do rodzinnego kraju. Dzięki zdjęciom znajdującym się na wystawie możemy przywołać na nowo tamte niezapomniane chwile z sierpnia 2002 roku. Towarzyszymy zatem Janowi Pawłowi II w Krakowie: w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przy Franciszkańskiej 3 ( w siedzibie biskupów krakowskich), w Wawelskiej Katedrze, w kościele pod wezwaniem św. Floriana, a także w Porcie Lotniczym w Balicach. Nie brakuje także zdjęć ze Skawiny i Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Otwarcia wystawy dokonał Burmistrz Makowa Podhalańskiego Pan Stanisław Pawlik.

 

 

Młodzież gimnazjalna i licealna rozwijająca swe artystyczne zamiłowania w makowskim Domu Kultury przypomniała najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z życia naszego Papieża, a przede wszystkim te mniej utrwalone w powszechnej świadomości. Nie zabrakło także umiłowanych pieśni Ojca Świętego takich jak: Czarna Madonna, Moje Miasto Wadowice czy Barka. Autorem opracowania programu był Wojciech Pazdur, zaś nad stroną muzyczną czuwał Marcin Wicherek.

 

 

 

 

« Powrót

Wejść : 6246672
Unikalnych : 5045987

Obecnie : 9
Zalogowanych : 0