:: RSS :: kontakt ::

Aktualności

2008-05-02

Laureaci gminnego konkursu recytatorskiego wyłonieni

Na przełomie marca i kwietnia odbyły się w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim eliminacje gminne Powiatowych Konkursów Recytatorskich gimnazjów i szkół podstawowych. O ile do poziomu konkursu nie można było mieć większych zastrzeżeń, to jednak liczba uczestników budzi spore zaniepokojenie.

 

W eliminacjach gimnazjów wzięły udział zaledwie 4 osoby (3 z Makowa Podhalańskiego i 1 z Juszczyna). W skład komisji konkursowej weszły: mgr Izabela Korzec (Liceum Ogólnokształcące w Suchej Beskidzkiej), mgr Krystyna Stanaszek (Liceum Ogólnokształcące w Makowie Podhalańskim) i mgr Anna Bukowiec (emerytowana polonistka z Makowa Podhalańskiego). Laureaci 3 pierwszych miejsc zdobyli kwalifikację do finału powiatowego, który odbędzie się 17 kwietnia w Budzowie.

Jury najwyżej oceniło prezentację uczennicy klasy Id makowskiego Gimnazjum - Justyny Ruszkowicz. Kolejne dwa miejsca zdobyli również makowianie: Dariusz Pieróg (druga lokata) i Patrycja Pęczek (trzecia lokata).

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w dwóch kategoriach: klas I-III i klas IV-VI. Ogółem w eliminacjach udział wzięło 10 osób ze szkół podstawowych w Makowie Podhalańskim nr 1 i 2, Wieprzca i Grzechyni.

 

W kategorii I-III pierwsza lokata przypadła w udziale Jakubowi Adamskiemu (Szkoła Podstawowa w Makowie Podhalańskim nr 1), który wywalczył awans do finału powiatowego. Jury wyróżniło w tej grupie Sarę Skowrońską również z makowskiej jedynki.

Konrad Ruszkowicz okazał się najlepszy w kategorii klas IV-VI. Druga lokata przypadła w udziale Patrykowi Bachulowi - Szkoła Podstawowa w Wieprzcu. Obaj uzyskali kwalifikację do finału powiatowego. Trzecią lokatę wywalczyła Daria Dyrda - Szkoła Podstawowa nr.2 w Makowie Podhalańskim. Wyróżnienie zdobyła Marlena Galias reprezentująca Szkołę Podstawową w Grzechyni.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom odbędzie się w dniu 3 maja na estradzie 'Makowianka' (obok OSP) w trakcie tradycyjnego festynu majowego.

 

« Powrót

Wejść : 6246597
Unikalnych : 5045912

Obecnie : 7
Zalogowanych : 0