:: RSS :: kontakt ::

07.05 - 20.06.2011.

1. 12 maja odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za organizację Międzynarodowego Biegu ulicznego po Ziemi Makowskiej (burmistrz, policja, straż, działacze sportowi, pracownicy Domu Kultury).


2. 17 maja burmistrz uczestniczył w spotkaniu z GDDKiA i policją w sprawie możliwości poruszania się pojazdów i parkowania na chodniku przed Krokusem.


3. 18 maja rozstrzygnięty został etap gminny Powiatowego Konkursu „Nie zapomnij o radości”, który odbywa corocznie w ZS Juszczyn.
 

4. 20 maja burmistrz uczestniczył w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich, na którym podsumowana została działalność dotychczasowych władz Związku i przeprowadzono wybory na kolejną kadencję. Burmistrz Makowa został członkiem Komisji Rewizyjnej.
 

5. 27 maja w Szczyrku odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Tygodnia Kultury Beskidzkiej, dla uszczegółowienia przebiegu tegorocznego TKB.


6. 27 maja w Grzechyni rozstrzygnięty został Gminny Turniej Szachowy. Burmistrz wręczył laureatom nagrody.


7. 28 maja w Suchej Beskidzkiej strażacy z całego powiatu obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystość połączona została z jubileuszem 125 lat istnienia OSP w Suchej Beskidzkiej oraz zakończeniem wieloletniej pracy na stanowisku komendanta PSP w Suchej – Bogusława Patery.


8. 30 maja doszło do zebrania zarządu Związku Gmin Dorzecza Górnej Skawy, a w konsekwencji tego do spotkania przedstawicieli gmin członkowskich w celu wypracowania spójnej polityki zagospodarowania odpadów komunalnych.


9. 1 czerwca Burmistrz Makowa wraz z przedstawicielami innych gmin Małopolski uczestniczył w pogrzebie Marka Nawary – marszałka Województwa Małopolskiego w poprzedniej kadencji. Msza Święta pogrzebowa odbyła się w Kościele Mariackim, a trumnę złożono w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim.


10. 2 czerwca odbyło się w Żarnówce spotkanie burmistrza Makowa z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Żarnówce. Burmistrz wyjaśniał wątpliwości dotyczące organizacji dojazdów i nauki w nowym roku szkolnym. Od września 2011 uczniowie klas 4-6 (oraz 0-3 z górnej Żarnówki) będą się uczyć wyłącznie w budynku górnym, a dwa oddziały z najmłodszymi uczniami z dolnej Żarnówki jeszcze w tym roku będą korzystać z budynku na dole. W związku z planowanymi zmianami przeprowadzone zostaną niezbędne remonty budynku szkoły na górze.


11. 3 czerwca w Stryszawie odbył się finał konkursu „Leonardo” – laureaci odbyli wycieczkę „Śladami Renesansu”. Burmistrz Makowa z grupą 7 uczniów z naszej gminy uczestniczyli w finale.


12. 4 czerwca w Kojszówce odbył się Zjazd Gminny OSP RP Gminy Maków Podhalański. Delegaci na Zjazd przyjęli sprawozdania Zarządu z działalności w mijającej kadencji i wybrali nowe władze. Prezesem Zarządu Gminnego OSP RP w Makowie Podhalańskim został burmistrz Paweł Sala.


13. 4 czerwca w Grzechyni miały miejsce zawody jeździeckie o puchar Burmistrza Makowa. Promocję i nagłośnienie przygotował makowski Dom Kultury, nagrody i puchary ufundował i wręczył burmistrz Makowa, a o poczęstunek z kuchni polowej zadbali organizatorzy zawodów.


14. 5 czerwca (w niedzielę) w szkole nr 2 w Makowie obchodzony był Dzień Patrona Szkoły. Uczniowie przedstawili okolicznościowy program, Rada Rodziców zadbała o dodatkowe atrakcje i domowe ciasta. Liczni mieszkańcy Makowa Dolnego oraz burmistrz uczestniczyli w tej uroczystości.


15. 6 czerwca rozpoczęła się akcja zorganizowana przez Nivea. Każdego dnia mieszkańcy Makowa oddają głosy, aby w rezultacie otrzymać plac zabaw ufundowany przez wspomnianą firmę.


16. 14 czerwca (w niedzielę) swoje święto obchodziła Kojszówka. OSP w Kojszówce uczestniczy w projekcie finansowanym przez Unię Europejską i w ramach tych działań zorganizowano kabaret oraz zespół folklorystyczny, które to zespoły prezentowały się na scenie.
17. 17 czerwca burmistrz podpisał umowę na finansowanie remontu świetlic w Żarnówce i Grzechyni oraz budowę świetlicy w Juszczynie.


18. W oparciu o decyzję Kurii w Krakowie ks. Proboszcz z Juszczyna nieodpłatnie przekazał na rzecz gminy działkę na osiedlu Mirochowa, na której urządzona jest droga do osiedla Grzechynkowa w Juszczynie.


19. Zakończone zostało kosztorysowanie prac remontowych w budynkach mieszkalnych uszkodzonych na skutek osunięcia się ziemi w 2010. Prace remontowe przeprowadzone będą w okresie lata, a finansowane są z programu rządowego.


20. 18 i 19 czerwca (sobota i niedziela) odbyły się Dni Ziemi Makowskiej. Na terenie MKS Halniak uczestniczyliśmy w koncertach, konkursach, degustacji potraw przygotowanych przez panie z KGW. Liczne stoiska gastronomiczne, z wyrobami ludowymi oraz promocyjne gminy i Eko-Skawy uatrakcyjniały imprezy wiodące. Rozstrzygnięto Konkurs na Najpiękniejszy Ogród Przydomowy oraz Konkurs na Najpiękniejsze Obejście Gospodarskie. Dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe i działaczom MKS Halniak za pomoc w organizacji święta naszej gminy.


21. 19 czerwca w Białce odbył się festyn na terenie WKS „Tempo”. Liczni mieszkańcy uczestniczyli w pokazach, degustacjach potraw, loteriach i zabawach przygotowanych przez KGW w Białce, Radnych i Radę Sołecką.


22. w czerwcu odbyły się kolejne szkolenia dla pracowników urzędu finansowane ze środków Unii Europejskiej. Mają one na celu podnosić kompetencje urzędników i usprawniać obsługę mieszkańców naszej gminy.


23. W czerwcu gmina Maków wraz z innymi gminami należącymi do Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Skawy sfinansowała zakup samochodu do opróżniania pojemników „igloo”, który pracuje w Rejonowej Sortowni w Suchej Beskidzkiej.


24. Od 2 czerwca postępują prace na makowskim „Orliku”. Planowane zakończenie robót to 30 września Br.


25. Rozstrzygnięty został przetarg na remonty dróg gminnych. Wykonawca przystąpił do prac. Wartość robót po przetargu okazała się znacznie niższa od szacunków inwestorskich. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie ilości zadań w poszczególnych miejscowościach.
 

Wejść : 6230272
Unikalnych : 5032682

Obecnie : 14
Zalogowanych : 0