:: RSS :: kontakt ::

Makowski Turniej Wolności

  We wtorek 11 Listopada na Orliku odbył się I Makowski Turniej Wolności, był on sportową zabawą i radosną formą świętowania. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, słodkości ufundowane przez Kawiarnię Polański, zaś NC+   zadbał o nagrody specjalne, zegary, koszulki, notesiki, balony i jo-jo.

Oprócz nagród dopisała pogoda, młodzi sportowcy z naszego powiatu i burmistrz Paweł Sala.
Nad stroną techniczną czuwali animatorzy – Wiesław Dudoń i Mateusz Stopka. 
O godzinie 14:00 wystartowały rozgrywki „Turbokozaka”. Młodzież sprawdziła się w konkurencjach piłkarskich. Spośród kilkunastu uczestników i jednej uczestniczki, której należą się szczególne gratulacje, najlepszy okazał się Krzysztof Budzowski. Uczeń drugiej klasy gimnazjum i zawodnik trampkarzy Halniaka. Zebrał 45 punktów i zdobył statuetkę.
 
O 15:00 rozpoczął się Makowski Turniej Wolności. Na starcie pojawiły się cztery zespoły   - dwie ekipy Wilki z Zawoi, jedna ze Suchej Beskidzkiej – babia Góra, oraz jedna z Budzowa - Strzelec. Turniej dnia poprzedził mecz drużyny odważnych dziewcząt, które w ciągu zaledwie kilu minut uformowały grupę; były w niej piłkarki z Białki, Wieprzca, Makowa i Suchej Beskidzkiej. Dzielnie rozegrały pierwszy wspólny mecz z chłopcami, po którym chłopcy z drużyn przeciwnych zasugerowali im, by nazwały się Wilczyce. Tuż po nich odbył się pojedynek Halniakowej młodzieży, w którym dwa zespoły młodzików zagrały na siebie.
 
Ostatecznie, turniej wygrał drugi zespół z Zawoi. Opiekunami byli Adam Mazur i Jarosław Ficek. Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców. 
Zawoja I – Sucha 0:4
Zawoja I – Zawoja II 1:0
Zawoja II – Sucha 2:1
Budzów – Zawoja I 4:0 
Sucha – Budzów 1:1
Zawoja II – Budzów 1:0
 
 
Wejść : 6230373
Unikalnych : 5032783

Obecnie : 10
Zalogowanych : 0